Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to aktualnie nagminny problem. Duża liczba dzieci ma trudności związane z prawidłowym rozwojem. Powodów może być wiele. Specjaliści nie potrafią wskazać tych najważniejszych. Jedno jest oczywiste: takie dzieci wymagają terapii. Ogromne poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?

Metoda Krakowska – walory
Opiekunowie, kiedy dowiadują się o problemach rozwojowych swojej pociechy są przerażeni. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Gdy minie pierwszy szok rodzice zapoczątkowują poszukiwania odpowiedniej terapii. Zaangażowanie rodziców jest na wagę złota i bezpośrednio przekłada się na pomyślność dziecka. Poszukując opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość nowa terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tej podstawie zbudowała założenia terapii która pomaga dzieci z zaburzeniami. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci zaburzonych. Mnóstwo rodziców z zadowoleniem ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przejście dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to ma miejsce spontanicznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Duże znaczenie posiada nauka czytania. Z tego powodu dziecko od razu uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – niesamowite,że 2-letnie dzieci mogą nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci lepiej rozumieją otaczającą je rzeczywistość, jeśli potrafią czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania celowo przygotowanych nagrań na płycie. Ten rozdział jest dla niektórych wymagający, z uwagi na to, że dziecko nie chce współpracować.
Kolejna część to używanie przeróżnych pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku następujące umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, uporządkowanie, logikę, umiejętność zabawy i inne. Pomoce terapeutyczne wymienione powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, ludziki, układanki i inne.

Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Powinno się ją szczegółowo, żeby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

Firmy przeprowadzkowe Warszawa

Zmiana lokalu mieszkalnego - jednostka od przenosin pomoże Kiedy ...

Wygląd zewnętrzny jest

Design zewnętrzny jest niezwykle ważny dla każdego z ...

Fryzjer

Włosy, jak wszystkie inne zauważane na globie materiały ...

Promocje na ubrania

Poszukując towarów w trochę niższych cenach, każdy z ...

Moda na zakupy

Jakikolwiek z nas, nawet podczas robienia codziennych zakupów, ...